Основними завданнями державного контролю за використанням та охороною земель є забезпечення додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами , власниками землі та землекористувачами – земельного законодавства України, стандартів і нормативів у сфері охорони та використання земель, запобігання забрудненню земель та зниженню родючості ґрунтів, забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони та раціонального використання земель.

Управлінням  з контролю за використанням та охороною земель у Полтавській області на протязі  року встановлено  68 фактів розорення сіножатей, пасовищ на площі 4451,62 га.

Відповідно до  законодавства  України правовий режим використання сільськогосподарських угідь, «сіножаті» та «пасовища», не передбачає можливість їх розорювання і вирощування на них товарної сільськогосподарської продукції. Отже, здійснюється відхилення без належного дозволу власника земельної ділянки, від затвердженого в установленому порядку проекту землеустрою, що свідчить про порушення  вимоги раціонального землекористування та основного   принципу державної політики у сфері охорони земель, визначеного ст. 3 Закону України «Про охорону земель»,  як основного національного багатства Українського народу.

Закон України «Про рослинний світ»  також  визначає, що заготівля сіна та випасання худоби є спеціальним використанням природних рослинних ресурсів.  Розорювання сіножатей і пасовищ з подальшим вирощуванням на них сільськогосподарських культур призводить до повного знищення об’єктів рослинного світу, знищення умов місцезростання дикорослих рослин і природних рослинних угруповань, тобто, призводять до негативного впливу на рослинний світ та порушення вимог природоохоронного законодавства.