За січень 2021 року державними інспекторами Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області проведено 47 перевірок дотримання вимог земельного законодавства на площі понад 559 га.

В результаті здійснення даних заходів, виявлено 25 порушень вимог земельного законодавства. З метою усунення виявлених порушень, державними інспекторами складено 8 протоколів про адміністративне правопорушення, винесено 1 постанову  про закриття справи, в зв’язку з виявленням у порушенні складу злочину, та 7 постанов  про накладення адміністративного стягнення, з яких у добровільному порядку сплачено 5 штрафів на суму 1700 грн.

За результатами вищевказаних перевірок розраховано розмір шкоди, заподіяної територіальним громадам внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням та зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) на суму понад 171 тис. грн. Шкоду у розмірі  майже 158 тис. грн. сплачено до місцевих бюджетів у добровільному порядку.

З метою усунення виявлених порушень видано 18 приписів на площу 73,8083 га.

За результатами діяльності державних інспекторів, усунуто 15 порушень  вимог земельного законодавства на площі 333,0469 га,  в тому числі 13 земельних ділянок загальною площею 187,6681 га повернуто державі.

Для вжиття відповідних заходів реагування до правоохоронних органів направлено 58 матеріалів перевірок. Розглянуто 16 звернень громадян та юридичних осіб, а також 7 вимог органів прокуратури та інших правоохоронних органів.