З початку 2018 року спеціалісти Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області здійснили 746 перевірок дотримання вимог земельного законодавства.

Під час проведення перевірок виявлено 506 порушень. Видано 322 приписи про усунення порушень земельного законодавства. Для їх усунення складено 288 протоколів про адміністративні правопорушення, винесено 283 постанови, з них 6 – про закриття справи у зв’язку із ознаками злочину, матеріали по яких направлено до правоохоронних органів. Для вжиття заходів реагування матеріали по 88 справах направлено до правоохоронних органів.

Загалом за цей період фахівцями Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області нараховано розмір заподіяної шкоди державі, зокрема, внаслідок самовільного заняття земельних ділянок на суму  понад  2,81 млн.  грн, з яких порушниками сплачено у добровільному порядку 2,54 млн. грн. Накладено стягнень за адміністративні правопорушення у вигляді штрафів на суму понад 64,4 тис. грн, з яких порушниками сплачено у добровільному порядку понад 62 тис. гривень.

Довідково:

Відповідно до статті 2 Закону України „Про державний контроль за використанням та охороною земель”, основними завданнями державного контролю за використанням та охороною земель є:

забезпечення додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами земельного законодавства України;

запобігання порушенням законодавства України у сфері використання та охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їхнього усунення;

забезпечення додержання власниками землі та землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони й використання земель, запобігання забрудненню земель і зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного й тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.

запобігання порушенням законодавства України у сфері використання й охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їхнього усунення;

забезпечення додержання власниками землі й землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони та використання земель, запобігання забрудненню земель і зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного й тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.