Під час здійснення планового заходу  державного нагляду (контролю) щодо земельних ділянок сільськогосподарського призначення площею            0,7400 га та 2,5199 га, що розташовані на території Чорнухинської селищної територіальної громади Лубенського району, державними інспекторами Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області виявлено факти самовільного зайняття шляхом посіву сільськогосподарської культури.

Грунтовий покрив вказаних земельних ділянок представлений грунтами 53-д агровиробничої групи грунтів (чорноземи типові малогумусні та чорноземами сильнореградовані середньосуглинкові), які входять до  переліку особливо цінних груп ґрунтів, відповідно наказу Державного комітету України по земельних ресурсах від 06.10.2003 № 245 «Про затвердження переліку особливо цінних груп ґрунтів», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 жовтня 2003 р. за № 979/8300.

Державним інспектором складено матеріали перевірки та передано до правоохоронних органів з метою вжиття заходів реагування, передбачених законом.