За 2017 та 2018 рр.  фахівцями Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області  проведено 1 949 заходів державного контролю за дотриманням вимог земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності.

В результаті здійснення заходів державного контролю на території Полтавської області було виявлено 1 307 порушень.

З метою вжиття заходів для усунення порушень в сфері земельних відносин, державними інспекторами складено 687 протоколів про адміністративні правопорушення, вручено 939 приписів та винесено 684 постанови про накладання адміністративного стягнення на суму 155 091 тис. грн., з яких 147 951 тис. грн.  порушниками сплачено в добровільному порядку.

Також за цей період фахівцями нараховано 8,17 млн. грн. шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок та не цільового використання земель у Полтавській області. З цієї суми в добровільному порядку порушниками сплачено 7,33 млн. гривень. З метою примусового відшкодування решти суми, а також притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності, відповідні матеріали передано до юридичного управління Головного управління Держгеокадастру Полтавської області та до правоохоронних органів.

Довідково:

Відповідно до статті 2 Закону України „Про державний контроль за використанням та охороною земель”, основними завданнями державного контролю за використанням та охороною земель є:

забезпечення додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами земельного законодавства України;

запобігання порушенням законодавства України у сфері використання та охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їхнього усунення;

забезпечення додержання власниками землі та землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони й використання земель, запобігання забрудненню земель і зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного й тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.

запобігання порушенням законодавства України у сфері використання й охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їхнього усунення;

забезпечення додержання власниками землі й землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони та використання земель, запобігання забрудненню земель і зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного й тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.