ПОСТ-РЕЛІЗ

11 червня 2021 року Всеукраїнська асоціація громад (ВАГ) за підтримки USAID «АГРО» провела другу онлайн-конференцію у форматі круглого столу в рамках реалізації програми підтримки реформи Держгеокадастру сільськими громадами.

Круглий стіл відбувся для учасників з Полтавської області. Серед ключових питань, що піднімалися учасниками:

  • Оформлення полезахисних смуг.
  • Оренда водних об’єктів (ставків).
  • Надання в оренду неуспадкованих земельних ділянок (часток паїв).
  • Яка процедура викупу землі постійного користування?
  • Питання запровадження ринку землі з 01.07.2021.
  • Що потрібно робити, коли розорали частину господарського двору? (договір оренди не заключений)
  • Чи правомірно передавати земельні ділянки для сінокосіння та випасання худоби у власність для ведення особистого селянського господарства?

У заході наживо взяли участь 46 представників об’єднаних територіальних громад Полтавської області.

На питання учасників відповідали:

Катерина Шаповалова, начальник Управління державного земельного кадастру ГУ Держгеокадастру в Полтавській області, Тетяна Щербак, начальник Юридичного управління ГУ Держгеокадастру в Полтавській області, Оксана Лещенко, заступник начальника управління – начальник відділу здійснення державного контролю за додержанням земельного законодавства та оперативного реагування Управління з контролю за використанням та охороною земель ГУ Держгеокадастру в Полтавській області, Роман Лещенко, Міністр аграрної політики і продовольства України, Сергій Завадський, в. о. Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, Сергій Кубах – керівник напряму земельної реформи Програми USAID «АГРО», Іван Фурсенко, Перший заступник керівника Всеукраїнської асоціації громад, Резникова Катерина, експерт Всеукраїнської асоціації громад, Андрій Мартин, старший проєктний менеджер Офісу реформ КМУ (Кабінету Міністрів України), Ксенія Бережна, головний спеціаліст Департаменту контролю за використанням та охороною земель Держгеокадастру, Данило Кінь, представник Науково-дослідного інституту геодезії і картографії.

Сергій Завадський зокрема зазначив, що в рамках програми підтримки Держгеокадастру сільськими громадами був внесений Законопроєкт № 2194, який передбачає не лише реформування системи державних органів, а і децентралізацію щодо розширення повноважень громад. Підкреслив, що продовжуватиметься робота над запровадженням нових електронних сервісів та реалізацією функціонування національної інфраструктури геопросторових даних.

«Закон України №1423 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» – є дуже важливим кроком та документом, який визначає подальший розвиток земельних відносин в Україні, які виникають у процесі взаємодії між різними суб’єктами державної влади, місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами. Перш за все, хочу звернути увагу, що, згідно із законом, головним управлінням на сьогоднішній день здійснюється комплексна робота, яка спрямована на взаємодію з органами місцевого самоврядування, а  саме: розпочалася робота щодо письмового повідомлення відповідних сільських, селищних, міських рад про надані дозволи на розробку документації і землеустрою. Також готуємо письмові повідомлення про надання інформації щодо дозволів на розробку проектів землеустрою»,– наголосила Катерина Шаповалова.

Сергій Кубах підсумував: «За Законом №1423 землі перейшли у комунальну власність громад, разом з повноваженнями до громад перейшла і велика відповідальність за майбутнє українських земель».

Програма USAID «АГРО» продовжує підтримувати економічний розвиток громад, тому Сергій Кубах пропонує використовувати інструментарій управління 2.0, який був розроблений в рамках програми.

Запис круглого столу у Полтавській області можна переглянути за посиланням.