Фахівці органів Держгеокадастру у Полтавській області здійснюють періодичне обстеження пунктів Державної геодезичної мережі України
У відповідності до пункту 34 Постанови Кабінету Міністрів України від 07 серпня 2013 року № 646 обстеження може бути систематичним та періодичним.
Систематичне обстеження здійснюється виконавцями геодезичних робіт на окремих територіях під час проведення топографо-геодезичних робіт, земельно-кадастрової зйомки, інженерно-геодезичних вишукувань, пов’язаних з використанням пунктів ДГМ.
Періодичне обстеження здійснюється територіальними виробничими підприємствами Держгеокадастру у міру потреби, але не рідше ніж один раз на 10 років, а на території міст – не рідше ніж один раз на п’ять років.
Обстеження пунктів ДГМ здійснюється з метою:
- встановлення ступеня їх збереженості і придатності для використання;
- виконання ремонтних робіт у разі їх пошкодження;
- проектування робіт із відновлення ДГМ: побудови і визначення нових пунктів на місці втрачених.
За результатами обстеження складають картки побудови, обстеження та оновлення геодезичного пункту, список обстежених пунктів Державної геодезичної мережі України на території Полтавської області та роблять фото кожного пункту.
За відомостями банку геодезичних даних, наданими ДП «Науково-Дослідний інститут геодезії і картографії», на території Полтавської області розташовано 922 пункти Державної геодезичної мережі України, з них: 29 пунктів І класу, 254 пункти ІІ класу, 576 пунктів ІІІ класу та 63 пункти ІV класу.
За результатами обстеження пунктів ДГМ І класу встановлено, що 25 пунктів перебувають у задовільному стані, центри 2 пунктів пошкоджено, 2 пункти Державної геодезичної мережі не знайдено.
За результатами обстеження пунктів ДГМ ІІ класу встановлено, що 177 пунктів мають задовільний стан, 8 – пошкоджено, 1 – переміщено, 1 – знищено , 67 пунктів Державної геодезичної мережі не знайдено.
Фахівцями Держгеокадастру у Полтавській області стовідсотково виконано доручення голови Держгеокадастру від 02.06.2016 року щодо здійснення обстеження наявності та фізичного стану пунктів Державної геодезичної мережі України 1 класу та одними з перших закінчено обстежувати пункти Державної геодезичної мережі ІІ класу.