5

Три райони Полтавської області — Кременчуцький, Козельщанський та Миргородський — мають сучасну і детальну схему-планування своїх територій. Про це під час щотижневої апаратної наради під головуванням першого заступника голови Полтавської ОДА Андрія Пісоцького повідомив начальник управління та містобудування Олександр Панков.

Окрім того, Лохвицька райдержадміністрація цього року також активно включила в роботу і виділила 250 тисяч гривень на перший етап розробки схем-планування території району.

При цьому Олександр Панков нагадав, що чинним законодавством заборонено виділення земельних ділянок без наявності містобудівної документації.

— Органи місцевого самоврядування нарешті почали розуміти, що бездумне і безсистемне роздавання землі не сприяє податковій спроможності місцевих громад, — прокоментував Олександр Панков. — Та й сподіватися на серйозні інвестиції без містобудівної документації теж безперспективно. Зараз департамент економічного розвитку облдержадміністрації за допомогою представників міжнародної технічної допомоги «Партнерство заради розвитку міст» розробляє інвестиційний портал Полтавщини, який планується наповнити матеріалами, що покликані привабити інвесторів саме в нашу область. Тому краще зараз передбачити кошти на розробку документації, ніж потім шкодувати про втрачені шанси.

Це ж стосується і розробки Генеральних планів населених пунктів. Так, цього року завершено розробку Генерального плану селища Білики Кобеляцького району. Триває розробка Генеральних планів ще 9 селищ міського типу: Градизьк Глобинського району, Чутове та Скороходове Чутівського району, Решетилівка, Диканька, Котельва (внесення змін до Генерального плану та розроблення плану зонування), Семенівка, Козельщина та Нова Галещина Козельщинського району. У стадії розроблення перебувають генплани 41 села: у Лохвицькому, Лубенському, Карлівському, Кременчуцькому, Котелевському, Миргородському, Полтавському районах.

Також розробляється Генеральний план міста Гадяч, яке на сьогодні залишається єдиним містом обласного значення, що не має сучасного генплану. Окрім того, для колишньої гетьманської столиці розробляють ще й історико-архітектурний опорний план. Його задля збереження історичної спадщини повинні мати всі населенні пункти, які постановою Кабміну віднесені до історичних населених пунктів. На Полтавщині 13 таких міст і селищ. Полтава, Кременчук, Лубни і Миргород вже мають таку документацію. Окрім Гадяча, документацію розробляють для Пирятина, Козельщини та Диканьки. Питання також залишається актуальним для Хоролу,  Зінькова, Великої Багачки  та Опішні.

Важливо мати містобудівну документацію і об’єднаним територіальним громадам. На сьогодні розробкою документації активно займаються Білоцерківська, Семенівська, Омельницька, Скороходівська, Засульська ОТГ. Олександр Панков попрохав ОТГ активніше включитися у процес, адже громади мають перевагу перед іншими населеними пунктами і районами — можуть для фінансування розробки документації залучити  кошти державної субвенції на розвиток інфраструктури.

До того ж, за словами Олександра Панкова, станом на 12 вересня ще залишалися нерозподілені кошти в 4 громадах — Глобинській, Омельницькій, Білоцерківській і Шишацькій.

Тому Андрій Пісоцький рекомендував використати нерозподілені кошти субвенції на фінансування розробки  містобудівної документації. Тим більше що часу у громад не так вже й багато — до 30 грудня цього року. процес необхідно прискорити, щоб кошти субвенції не повернулися до державного бюджету. До того ж, обласна влада під час розгляду проектів, поданих на фінансування з Державного фонду регіонального розвитку, підтримає ініціативи щодо розробки містобудівної документації.

http://www.adm-pl.gov.ua/news/tri-rayoni-na-poltavshchini-rozrobili-detalnu-shemu-planuvannya-vlasnoyi-teritoriyi