колоски

Не продукцією, а грошима! На Полтавщині найкраще розраховуються за використання земельних паїв. За даними Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації за один гектар пайовикам в середньому виплачують близько 1,5 тисячі гривень, або п’ять з половиною відсотків від загальної вартості землі. Це значно більше ніж у попередньому році. За цими показниками наша область посідає перше місце в Україні.

Про стан виплати орендної плати за використання земель власників земельних часток у 2015 році обговорили на нараді у голови Полтавської ОДА. В середньому по Україні орендна плата становить не менше 3 відсотків від нормативно-грошової оцінки за землю. На Полтавщині цей відсоток більший в рази. Крім того аграрії намагаються майже повністю розраховуватися зі своїми пайовиками грошима, а не продукцією.

 Цього року власниками земельних паїв укладено близько 300 тис договорів оренди із сільськогосподарськими підприємствами. Значно зріс розмір орендної плати. Так, на листопад вона становить 1446 гривень за 1 гектар землі, що на 342 гривні більше, ніж минулого року,- говорить в. о. начальника ГУ Держгеокадастр у Полтавській області Наталія Дяченко.

– Я вам скажу – це наслідок договорів роботи с/г підприємств. У нас найвищий показник по Україні, – переконує директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Фролов.

Цього року майже 80% орендарів розраховуються з власниками паїв коштами, решта – сільськогосподарською продукцією. Умови договорів оренди в 2015 році вже виконали 4 райони: Новосанжарський, Котелевський, Семенівський і Кобеляцький.

http://www.ltava.poltava.ua/news/80-orendariv-rozrahovuyutsya-z-vlasnykamy-pajiv-koshtamy