Фіолетове полеu

Відкриття реєстрів власності в частині суб’єктів права буде сприяти підвищенню прозорості та ефективності громадського контролю в сфері земельних відносин. Про це заявив Голова Держгеокадастру Максим Мартинюк, коментуючи прийнятий Парламентом Закон № 2423 “Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення прозорості у сфері відносин власності з метою запобігання корупції”, який відкриває інформацію про власників рухомого і нерухомого майна, зокрема – земельних ділянок.

Документ знімає обмеження на оприлюднення даних щодо зареєстрованих на громадян земельних ділянок, їх площі, цільового призначення, дати набуття у власність. Доступний пошук як за об’єктом – кадастровим номером земельної ділянки, так і суб’єктом права – ввівши ПІБ, можна буде отримати повний перелік зареєстрованого на особу майна. Персональні дані при цьому залишаються захищеними – точні адреси об’єктів власності оприлюднюватись не будуть.

Обов’язковою умовою отримання доступу до інформації буде  ідентифікація заявника (фізичної або юридичної особи) – з використанням електронного цифрового підпису чи іншого альтернативного засобу ідентифікації особи.

Орган, що здійснює ведення Державного земельного кадастру, за заявою власника земельної ділянки зобов’язаний надати йому інформацію про осіб, які отримали доступ до інформації про його майно в Державному земельному кадастрі.

“Тепер 19 цифр кадастрового номеру матимуть конкретне ім’я та прізвище. Це одна з найрадикальніших та найдієвіших реформ після Революції Гідності, для сфери земельних відносин ці зміни були довгоочікуваними та принципово-необхідними, – відзначив Максим Мартинюк. – При цьому дуже важливо, що прозорість не є односторонньою: процедура надання даних передбачає таку ж відкритість і з боку заявника на їх отримання”.

 

Довідково

Закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення прозорості у сфері відносин власності з метою запобігання корупції” прийнятий 14 липня 2015 року. Він набирає чинності через два місяці з дня його опублікування.