АТО2

05.01.2016 року міський портал новин «В Полтаві info» розмістив відеосюжет «Ветерани АТО прийшли в Держгеокадастр за обіцяним», в якому піднімається питання про виділення землі учасникам АТО http://vpoltave.info/post/43189.  У зв’язку з цим надаємо свої коментарі.

У межах реалізації ініціативи уряду щодо впровадження програми соціальної допомоги сім’ям військовослужбовців, які беруть участь у виконанні завдань щодо здійснення антитерористичної операції у східних та південно-східних областях України, Головним управлінням Держгеокадастру у Полтавській області та органами Держгеокадастру (Держземагентства) на місцях вживаються вичерпні заходи щодо реалізації вищезазначеною категорією громадян їх конституційних прав на отримання земельних ділянок із земель запасу державної власності.

Слід зазначити, що органи Держгеокадастру мають повноваження щодо розпорядження лише землями сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів. Ці землі можуть бути надані громадянам у власність, в основному, для ведення особистого селянського господарства, а також для ведення садівництва. Розпорядниками земель інших категорій та земель, що знаходяться в межах  населених пунктів є органи місцевого самоврядування.

Надання земельних ділянок та їх передача у власність військовослужбовцям, які виконують завдання зі здійснення антитерористичної операції на сході України, та громадянам – членам родин загиблих військовослужбовців реалізується на загальних підставах в порядку згідно з вимогами чинного законодавства, зокрема ст. 116, 118, 121 Земельного кодексу України за виключенням надання земельних ділянок та їх передачі у власність учасникам бойових дій (частини  14  ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») для індивідуального житлового будівництва, садівництва й городництва, яке здійснюється першочергово.

Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» не визначає пільг щодо першочергового відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства. Проте, Розпорядженням № 898 від 19 серпня 2015 року Кабмін України зобов’язав Держгеокадастр, облдержадміністрації за участю органів місцевого самоврядування визначити земельні ділянки для відведення учасникам АТО та членам сімей загиблих учасників АТО і забезпечити першочерговий розгляд їх звернень щодо відведення земельних ділянок.

До Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області станом на 01.01.2016 року 1985 учасників АТО подали заяви на отримання земельних ділянок. Із них, розглянуто 1568 заяв та прийнято 1460  позитивних рішень про надання дозволу на розроблення відповідної документації на земельні ділянки загальною площею 2368,7 га. На розгляді залишається 417 заяв.

З метою налагодження координаційної роботи з питання виділення земельних ділянок учасникам АТО в області, територіальними органами Держгеокадастру у районах та містах обласного значення визначені відповідальні спеціалісти по наданню консультативної допомогти учасникам АТО щодо реалізації права на відповідні земельні ділянки та здійснення  координаційної роботи.

На виконання вищезазначеного розпорядження Кабінету Міністрів України за окремими дорученнями Держгеокадастру в області станом на 25.12.2015 рік зарезервовано майже 4,9 тис. га земель які перебувають в запасі та можуть бути в першу чергу передані у власність учасникам антитерористичної операції, із них понад 4,5 тис. га. земель сільськогосподарського призначення державної власності.

Інформація про вищезазначені земельні ділянки представлена у вигляді довідкових альбомів – атласів з картографічним матеріалом по окремих масивах/земельних ділянках у відповідних районах в розрізі сільських рад та міст обласного значення які опубліковані на веб – сайті Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області http://poltavska.land.gov.ua/?cat=39

Таким чином, Головне управління першочергово розглядає заяви учасників АТО, зокрема заяви про надання земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства.

Щодо учасників відеосюжету «Ветерани АТО прийшли в Держгеокадастр за обіцяним» можемо повідомити наступне.

На  клопотання Володимира Соломіна від 18.12.2015 року Головним управлянням прийнято наказ № 3797 від 29.12.15 про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо передачі у власність земельної ділянки площею 2 га  для ведення особистого селянського господарства на території Валківської сільської ради Полтавського району. На клопотання Соломіна В. від 13.11.205 року про передачу йому земельних ділянок площами 23, 14 та 18 га для ведення фермерського господарства Головне управління надало відмову у зв’язку з тим, що він не надав обґрунтування своєї можливості створити фермерське господарство (що вимагає законодавство).

Тарас Лелюх на клопотання від 18.12.2015 року наказом № 3994 від 30.12.15 отримав дозвіл на розроблення документації із землеустрою щодо передачі у власність земельної ділянки площею 2 га  для ведення особистого селянського господарства на території Супрунівської сільської ради Полтавського району. На клопотання від 22.12.2015 року наказом № 7 від 05.01.16 отримав дозвіл на розроблення документації із землеустрою щодо передачі у власність земельної ділянки площею 0,12 га для ведення індивідуального садівництва на території Супрунівської сільської ради Полтавського району.

Дмитро Пономаренко на клопотання від 16.12.2015 року наказом № 3673 від 25.12.15 отримав дозвіл на розроблення документації із землеустрою щодо передачі у власність земельної ділянки площею 2 га для ведення особистого селянського господарства на території Валківської сільської ради Полтавського району.

 

Прес-служба Головного управлінням

Держгеокадастру у Полтавській області