адмінпослуга

На сьогодні у Полтавській області у електронній (цифровій) формі фактично відкрито 204530 поземельних книг.

Державні кадастрові реєстратори територіальних підрозділів Держгеокадастру Полтавщини за 2015 рік відкрили у електронній формі 141657 поземельних книг. З початку 2016 року вже опрацювали 62873 поземельні книги, що становить 18% від запланованого обсягу. Загалом в області необхідно відкрити цифрові поземельні книги ще на 284478 земельних ділянок.

Відкриття поземельних книг – одне з ключових завдань у сфері земельних відносин. Під час здійснення цієї операції проводиться аналіз повноти та достовірності відомостей про земельні ділянки, що переносяться з державного реєстру земель та інших кадастрів до бази ДЗК. Публічні дані про земельні ділянки надають доступ до реєстру власників земель та пришвидшують процес надання адміністративних послуг в он-лайн режимі.

 Довідково:

 Відповідно до ст. 25 Закону України «Про Державний земельний кадастр» поземельна книга – це документ Державного земельного кадастру, що містить відомості про земельну ділянку: кадастровий номер; площу; місцезнаходження; склад угідь; цільове призначення (категорія земель, вид використання земельної ділянки в межах певної категорії земель); нормативну грошову оцінку; інформацію про власників (користувачів) земельної ділянки відповідно до даних про зареєстровані речові права у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно; дані про бонітування ґрунтів тощо.