розяснення

З початку року органи земельних ресурсів Полтавщини надали населенню 192 276 адміністративних послуг. З них 114 160 або 59 % – на безоплатній основі. Інші 78 116 адмінпослуг  (41 %) надані на платній основі.

За адмінпослуги, що потребують оплати, фахівці землевпорядної служби Полтавської області перерахували до бюджетів  4,415 млн грн. Найбільші надходження –  3,863 млн гривень – місцеві бюджети отримали за послуги з надання витягів з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Державні кадастрові реєстратори виготовили 72 887 таких витягів.

Досить популярною для Полтавщини є послуга з виправлення технічної помилки у відомостях Державного земельного кадастру, яка була допущена не з вини органу, що здійснює його ведення. За отриманням цієї послуги звернулись 2 587 осіб. В результаті бюджети поповнилися на суму 416,5 тис.грн.

Близько 87 тис. грн. надійшло за виготовлення 1339 висновків державної експертизи землевпорядної документації. За надання інших видів адміністративних послуг до бюджетів перераховано ще 49 тис. грн.

Серед безоплатних адміністративних послуг найбільша кількість запитів стосувались проведення державної реєстрації земельної ділянки (31 425) та видачі витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (27 904).

Довідково:

Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» з 1 січня 2015 року на всій території України органи земельних ресурсів надають послуги через центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), які утворені при місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування. Громадяни можуть ознайомитись з адресами ЦНАПів на офіційному сайті Держгеокадастру.