комбайн

Середній розмір плати за оренду одного гектара земельного паю на Полтавщині є одним з найвищих в Україні і сягає 1446 гривень.

Всього по області 300138 власників земельних паїв передали їх в оренду сільгосптоваровиробникам. Більше половини орендодавців (53%) є пенсіонерами.  Переважна кількість договорів оренди (92 %) укладені з умовою виплати орендної плати в розмірі три і більше відсотків від вартості землі.

Загальна сума нарахованих власникам паїв виплат по договорам оренди на Полтавщині за один рік у грошовому еквіваленті становить 1594,384  млн. гривень. З цієї суми 56,5 % складають грошові виплати. Ще 42 % – виплати орендної плати у натуральній формі. Незначна частина оплати (1,5 %) здійснюється у відробітковій формі (оранка, культивація, транспортні послуги).

Станом на кінець вересня цього року орендодавці паїв Полтавщини вже отримали понад 843,477 млн. гривень оплати за надання в користування своїх земельних ділянок, що становить 53 % від загальної суми виплат згідно укладених договорів.

Найбільш високі показники орендної плати за використання 1 гектару землі у Пирятинському (1867 грн.) та Шишацькому (1849 грн.) районах. Натомість, орендодавці паїв в Кременчуцькому районі отримують вдвічі менше – в середньому по району 916 гривень орендної плати за гектар землі.