АТО2

У Полтавській області територіальні органи Держгеокадастру та органи місцевого самоврядування продовжують розгляд звернень учасників АТО про отримання землі. З моменту запровадження ініціативи про забезпечення земельними ділянками в регіоні виявили бажання отримати наділи 4015 військових. Із них 2013 осіб звернулися безпосередньо до органів Держгеокадастру. На сьогоднішній день землевпорядники вже надали 2401 дозвіл на розробку проектів відведення землі площею 3501 гектар, із яких 1787 дозволів на площу 3090 гектарів надало Головне управлінням Держгеокадастру у Полтавській області. Інші клопотання знаходяться на стадії розгляду.

Військовослужбовці отримують землі різного цільового призначення. Найбільша кількість земельних ділянок відводиться для ведення особистого селянського господарства. Під ці потреби військові отримають 1906 наділів (79% від виданих дозволів) площею 3443,61 гектара. Для будівництва житлового будинку та господарських споруд учасники АТО використають 277 ділянок (майже 12% від усіх дозволів) площею 34,13 гектара. Ще 218 наділів (9%) площею 23,31 га призначені для ведення садівництва.

Щоб задовільними потреби учасників АТО, які виявлять бажання отримати наділи на території регіону, землевпорядники зарезервували на Полтавщині майже п’ять тисяч гектарів земель, із яких 4,5 гектара – це землі сільськогосподарського призначення. Військові можуть ознайомитись із матеріалами про вільні ділянки у відкритому доступі на сайті Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області.

 

Довідково:

Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.