Ефективне використання земельних ресурсів має важливе значення для сталого розвитку аграрного сектора економіки Полтавщини, зокрема забезпечення відповідного контролю за їх використанням та належної охорони.

На даний час в області збільшується частка земель сільськогосподарського призначення які обробляються одноосібниками, при цьому мають місце значні протиріччя в оподаткуванні у сфері сільськогосподарської діяльності, зокрема громадян, приватних підприємців, фермерських господарств та сільськогосподарських підприємств.  Крім цього є непоодинокі випадки  використання земель сільськогосподарського призначення без належно оформлених правовстановлюючих документів.

За дорученням голови облдержадміністрації, з метою встановлення реального стану використання земель сільськогосподарського призначення  області, не залежно від форм власності, започатковано проведення відповідного аудиту.

До проведення даної роботи будуть залучені як представники органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а також представники Держгеокадастру.

За результатом проведення аудиту, перш за все буде з’ясовано реальний стан використання сільськогосподарських земель області.

Виявлення земель, що використовуються з порушенням податкового законодавства, дасть змогу отримати органам місцевого самоврядування додатковий фінансовий ресурс від плати за землю, з порушенням земельного законодавства – винайдений додатковий земельний ресурс, що надасть можливість забезпечити конституційне право на отримання у власність  земельних ділянок громадянами, працівниками соціальної сфери, а в першу чергу учасниками антитерористичної операції.