Ефективне використання земельних ресурсів має важливе значення для сталого  розвитку аграрного сектору економіки України, зокрема, забезпечення відповідного контролю за їх використанням та належною охороною.

Відповідно статті 37 Закону України «Про охорону земель», використання земельних ділянок способами, що призводять до погіршення їх якості, забороняється, тому управління з контролю за використанням та охороною земель постійно проводить контроль щодо охорони родючості ґрунтів.

У 2019 році управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області продовжує проведення заходів по даному напрямку.

З початку 2019 року виявлено 9 порушень щодо розорення сіножатей та пасовищ  на площі 162,35 га,  та не проведено агрохімічної паспортизації на площі 186,18 га. З метою усунення зазначених порушень винним особам вручено приписи.

Крім того, з 1 січня 2019 року втратив чинність мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів у сфері господарської діяльності.

Управлінням з контролю за використанням та охороною земель з 12.03.2019  проведено 4 перевірки суб’єктів господарювання із 75 запланованих на 2019 рік. В результаті здійснення заходів державного контролю, виявлено 4 порушення вимог земельного законодавства.

З метою усунення виявлених порушень, видано 4 приписи, складено 3 протоколи  про адміністративне правопорушення та винесено 3 постанови про накладення адміністративного стягнення.

За результатами вищевказаних перевірок нарахована шкода, заподіяна територіальній громаді внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок на суму 2725,75 грн. (2 нарахування), що сплачена у добровільному порядку.