З початку 2019 року,  державними  інспекторами Управління з контрою за використанням та охороною  земель Головного управління Держгеокадастру  у Полтавській області здійснено 860 заходів державного контролю на площі понад 13,5 тис. га.

В результаті здійснення даних заходів, виявлено 476 порушень вимог земельного законодавства на площі понад 10,0 тис. га.

З метою усунення виявлених порушень, державними інспекторами видано 411 приписів, складено 276 протоколів про адміністративне правопорушення та винесено 276 постанов про накладення адміністративного стягнення, з них у добровільному порядку сплачено 257 штрафів.

За результатами вищевказаних перевірок розраховано розмір шкоди, заподіяної територіальним громадам внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок та зняття грунтового покриву (родючого шару грунту) на суму понад  2,2 млн. гривень, що сплачено у добровільному порядку.

Крім того, після вжиття заходів державного контролю Управлінням з контрою за використанням та охороною земель усунуто 171 порушення вимог земельного законодавства.

За виявленими порушеннями, по 155 перевірках матеріали направлено до правоохоронних органів, для вжиття заходів реагування щодо повернення земельних ділянок державі, в тому числі для проведення заходів по встановленню осіб, які вчинили правопорушення.

В рамках налагодження дієвої співпраці та належного здійснення державного контролю за використанням та охороною земель, Управлінням з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області розглянуто 384 вимоги органів прокуратури та правоохоронних органів.