За І квартал 2019 року управлінням з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області проведено 353 заходи державного контролю за дотриманням вимог земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій і форм власності на площі  близько 7,5 тис. га.

В результаті здійснення заходів виявлено 130 порушень вимог земельного законодавства.

З метою усунення виявлених порушень видано 83 приписи, складено 43 протоколи про адміністративне правопорушення та винесено 43 постанови про накладення адміністративного стягнення на суму 11,5 тис. грн., у добровільному порядку сплачено 47 штрафів на суму 12,5 тис. грн.

На території Полтавської області, за результатами вищевказаних перевірок розраховано розмір шкоди заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням та зняття грунтового покриву (родючого шару грунту) без спеціального дозволу на суму 174,2 тис. грн. ( 17 нарахувань).

Шкоду у розмірі 233 тис. грн. (23 нарахування) сплачено у добровільному порядку, з врахуванням нарахованих коштів в кінці 2018 року.

До правоохоронних органів передано 65 матеріалів по перевірках за виявлені порушення  для вжиття заходів реагування.