З початку 2020 року, державними інспекторами Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області проведено 453 перевірки дотримання вимог земельного законодавства на площі понад 20,7 тис. га.

В результаті здійснення даних заходів, виявлено 403 порушення вимог земельного законодавства. З метою усунення виявлених порушень, державними інспекторами складено 133 протоколи про адміністративне правопорушення, винесено 7 постанов про закриття справи, в зв’язку з виявленням у порушенні складу злочину, та 126 постанов  про накладення адміністративного стягнення, з яких у добровільному порядку сплачено 118 штрафів на суму 34,8 тис. грн.

За результатами вищевказаних перевірок розраховано розмір шкоди, заподіяної територіальним громадам внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок та зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) на суму понад 824,7 тис. гривень. Шкоду у розмірі  понад 648,2 тис. гривень сплачено до місцевих бюджетів у добровільному порядку.

Крім того, державними інспекторами перевірено 4 482  розпорядження органів виконавчої влади та рішень органів місцевого самоврядування, з яких 314 розпорядчих документів  виявлено прийнятими, з порушеннями вимог земельного законодавства.

За результатами діяльності державних інспекторів, 30 земельних ділянок загальною площею 151,462 га повернуто державі, всього усунуто 61 порушень  вимог земельного законодавства на площі 2,512 тис. га.

Для вжиття відповідних заходів реагування до правоохоронних органів направлено 126 матеріалів перевірок. Розглянуто 385 звернень громадян та юридичних осіб, а також 292 вимоги органів прокуратури та інших правоохоронних органів.