На кінець 2017 року в Полтавській області за користування земельними паями аграрії сплатили їх власникам майже 3 мільярда гривень. Це близько 94% від загальної суми орендної плати.

Загалом в Полтавській області діють більше 306 тис. договорів оренди земельних паїв. Найбільше їх зареєстровано на території Гадяцького району – 21 762 на площу понад 60 тис. га, найменше – 7029 на площу 29,6 тис. га, у Котелевському районі. Загальна площа переданих в оренду земельних паїв становить понад 1147,1 тис. гектара. Середній розмір плати за оренду земель приватної власності – більш ніж 2553 тис. гривень за 1 гектар. Найвища вартість зафіксована у Решетилівському районі Полтавської області – понад 4745,9 тис. грн/га, найнижча – 1614 тис. грн/га, у Карлівському районі.

За строками дії найбільше діючих договорів укладені на 8 – 10 років, решта – на строк до семи, на 7 та понад 10 років.

Довідково:

Відповідно до ст. 93 Земельного кодексу України, право оренди земельної ділянки – це засноване на договорі строкове платне володіння й користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Земельні ділянки можуть передаватися в оренду громадянам і юридичним особам України, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним об’єднанням і організаціям, а також іноземним державам.