images (2)

У Полтавській області з моменту запровадження ініціативи про забезпечення землею безпосередньо до органів Держгеокадастру звернулися 2861 учасник АТО. На сьогоднішній день у землевпорядній службі регіону вже надали 2025 дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок. На Полтавщині військовослужбовці стануть власниками 3455 га земель. Вже прийняті 80 накази про затвердження проектів землеустрою та надання земельних ділянок у власність. Інші пакети документів знаходяться на стадії підготовки та розгляду.

Здебільшого учасники АТО отримають із земель сільськогосподарського призначення державної власності ділянки для ведення особистого селянського господарства. Під ці потреби 1856 військовим передадуть землі площею 3435,68 га (92% від виданих дозволів). Ще 169 ділянок площею 20,04 га призначені для ведення садівництва.

Землевпорядники Полтавщини зарезервували для потреб учасників АТО, які виявлять бажання отримати ділянки на території регіону, більше 5,4 тис. га земель. Військові можуть ознайомитись із матеріалами про вільні ділянки у відкритому доступі на сайті Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області.

Довідково:

Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.
На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства