Спеціалісти Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області за  2017 рік здійснили 763 перевірки з питань дотримання вимог земельного законодавства користувачами, власниками земельних ділянок, органами виконавчої влади й місцевого самоврядування.

Виявлено 467 порушень земельного законодавства, за якими вжито заходи реагування. Зокрема встановлено 93 факти самовільного зайняття земельних ділянок, та понад  22  порушення за розорення сіножатей та пасовищ. Для усунення порушень земельного законодавства складено 205 протоколів про адміністративне правопорушення та винесено 200 постанов про накладення штрафів на загальну суму більше 45 тис. грн., із яких добровільно сплачено більше 39 тис. грн.

Також державні інспектори видали 387 приписів для усунення адміністративних  порушень земельного законодавства на землях державної та комунальної власності. Фахівцями Головного управління проведено 97 розрахунків розміру шкоди на загальну суму більше 3 мільйонів гривень за самовільне зайняття земельних ділянок. Із нарахованої шкоди сплачено добровільно більше 2 мільйонів  гривень, матеріали інших порушень направлені до правоохоронних органів.

Довідково:

Відповідно до статті 2 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» основні завданнями  державного контролю за використанням та охороною земель такі:

забезпечення додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами земельного законодавства України;

забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони та раціонального використання земель;

запобігання порушенням законодавства України у сфері використання й охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їхнього усунення;

забезпечення додержання власниками землі й землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони та використання земель, запобігання забрудненню земель і зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного й тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.