За 2017 рік Управлінням з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області здійснено 763 заходи державного контролю за дотриманням вимог земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності.

В результаті здійснення державного контролю за використанням та охороною земель виявлено 467 порушень вимог земельного законодавства.

З метою усунення виявлених порушень, видано 387 приписів, складено 204 протоколи про адміністративне правопорушення та винесено 200 постанов про накладення адміністративного стягнення на суму 45 135,00 грн., з них сплачено у добровільному порядку – 179 штрафів на суму 39 865,00 грн.

Винесено 6 постанов про закриття адміністративної справи, в зв’язку з тим,  що в порушенні є ознаки злочину, відповідальність за який передбачено КкУ.

За результатами вищевказаних перевірок розраховано розмір шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням та зняття грунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу у сумі більше  3 мільйонів грн. (97 нарахувань). Шкоду у розмірі більше 2,6 мільйонів  грн. (85 нарахувань) сплачено у добровільному порядку.

Після вжиття Управлінням заходів державного контролю, усунуто 115 порушень вимог земельного законодавства. Матеріали по 100 перевірках за виявленими порушеннями направлено до  правоохоронних органів для вжиття заходів реагування.