З початку 2019 року фахівці управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області розглянули 75 звернень юридичних, фізичних осіб і правоохоронних органів. Видали 120 наказів про здійснення державного контролю  та провели 95 перевірок дотримання вимог земельного законодавства.

В результаті здійснення заходів державного контролю на території Полтавської області було виявлено 32 порушення вимог земельного законодавства на  землях загальною площею понад 5 тисяч гектарів.

За результатами вищезгаданих перевірок державними інспекторами складено 23 протоколи про адміністративні правопорушення та винесено 23 постанови про накладення адміністративного стягнення на суму 5 933 тис. грн., які в добровільному порядку сплачено державі.

З метою вжиття заходів щодо усунення порушень у сфері земельних відносин, видано 35 приписів.

За даний  період  фахівцями нараховано майже 128 тисяч грн. шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, в добровільному порядку сплачено 161 342  тис. грн.

До правоохоронних органів передано 42 матеріали перевірок дотримання вимог земельного законодавства на площі 5 385,5 га.

Довідково.

За період з 2017 року по лютий 2019 року державними інспекторами нараховано 404 шкоди, що заподіяна на земельних ділянках державної і комунальної власності, які не надані у користування та не передані у власність, на суму  більше 8 млн. грн.

Відшкодовано повністю 391 шкоду на суму понад 8 млн. грн. З метою відшкодування решти суми, притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності та повернення самовільно зайнятих земель державі, відповідні матеріали передано до правоохоронних органів та органів прокуратури.