комбайн

На Полтавщині розпочалися жнива. Ранні зернові зібрали на площі 115 тисяч гектарів. При цьому намолотили півмільйона тонн збіжжя. Як повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Фролов, левова частка у зібраному збіжжі — це озима пшениця. Її врожайність не поступається минулорічній і становить 42,4 центнера з гектара.

Нам необхідно зібрати 364 тис га. Це — на 52 тисячі менше, ніж минулого року, бо 25 тис га — не досіяли через посуху, і 27 — пересіяли цієї весни. Майже 93% озимих культур збереглось. До речі, гречки посіяли майже на тисячу гектар більше, ніж планували, — зазначив Сергій Фролов.

Майже 84% зерна, що на сьогодні надійшло на елеватори, — продовольче. Сергій Фролов прогнозує, що нинішнього року рівень продовольчого зерна буде не вище 70%.

Загалом же на Полтавщині планують намолотити 900 тисяч тонн пшениці, при потребі хлібопекарської галузі  — 140 тисяч тон. Окрім того, в області великі перехідні залишки продовольчого зерна: на 1 липня — 173 тисяч тон. Тож проблем із продовольчим зерном регіон не матиме.

На час жнив на рівні ОДА створено спеціальну робочу групу, яка оперативно вирішує проблеми, що виникають у аграріїв. За словами Сергія Фролова, серед таких проблем — переміщення габаритного транспорту та перевезення зібраного збіжжя. Одну з них довелося вирішувати у п’ятницю, коли у Кременчуці було заборонено пересування містом вантажного транспорту у зв’язку з високою температурою.

Тому на апаратній нараді головам райдержадміністрацій дали доручення створити на місцях аналогічні робочі групи,  відпрацювати маршрути перевезення зерна та довести цю інформацію до сільгоспвиробників.

До п’ятниці підготуйте перелік проблемних питань, з якими доводиться зіштовхуватися нашим аграріям. Озвучу їх на виїзному засіданні Кабінету міністрів України у Харкові, — підсумував голова ОДА Валерій Головко. — Але позиція щодо руху вантажного транспорту, який руйнує дороги, чітка: якщо хочемо зберегти дороги в області, потрібно обмежувати вагу вантажу. І зернових також.

До речі, в області цього року категорично заборонено випалювати стерню. Є й відповідні розпорядження голови ОДА. А на нещодавньому селекторі з віце-прем’єр-міністром України Геннадієм Зубком, профільний заступник голови ОДА Роман Товстий озвучив пропозиції щодо посилення відповідальності та збільшення суми штрафу за спалювання стерні. Пропозицію буде оформлено протокольним рішенням уряду.

http://www.adm-pl.gov.ua/news/derzhgeokadastr-zaklikaie-miscevi-radi-spryamuvati-koshti-shcho-nadhodyat-u-poryadku-vidshkoduv