поле5

З початку запровадження ініціативи про забезпечення земельними ділянками учасників АТО на Полтавщині 2 547 військових виявили бажання отримати землю. На сьогоднішній день землевпорядники надали військовослужбовцям 1349 дозволів на розробку проектів землеустрою. Із них 912 надано Головним управлінням Держгеокадастру у Полтавській області,  435 – органами місцевого самоврядування, ще 2 наділи передадуть військовим  районні держадміністрації. Інші звернення знаходяться на стадії розгляду. Загальна площа земельних ділянок, щодо яких прийняті рішення про передачу у власність, складає 1947,28 га.

Із загальної кількості виділених наділів 1073  земельні ділянки (майже 80% від отриманих дозволів) площею 1916,76 га учасники АТО використають для ведення особистого селянського господарства. Для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських споруд виділили 184 наділи (13,6% від кількості дозволів) площею 21,34 га. Ще 92 ділянки (6,8%) площею 9,18 га військові отримають для ведення садівництва.

Землевпорядники зарезервували на Полтавщині 4690,79 гектарів земель, щоб задовільними потреби учасників АТО, які виявлять бажання отримати наділ на території регіону. Землі можуть бути надані військовим у власність.

Учасники АТО, які вирішили отримати ділянки на території регіону, можуть ознайомитись із матеріалами про вільні землі у відкритому доступ на сайті Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області: http://poltavska.land.gov.ua/?cat=39

Довідково:

Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.